חברה ותרבות שבת תרבות

ביטאון הלוחם
ביטאון הבית

מוזמנים לצפות בגיליון של הביטאון

הקש/י על התמונה כדי לדפדף בעיתון באופן וירטואלי

קרן נכי צה"ל ZDVF
אגודת הידידים בישראל
אגודת הידידים בישראל
תרמו לאירגון
תרמו לארגון נכי צה"ל
ארגון נכי צה״ל
הצטרפו לקבוצת פייסבוק שלנו
ותיהיו מעודכנים בפעילויות ובאירועים

הרצאות, סרטים ומופעי תרבות במגוון תחומים
באולם האירועים בקומה ד’ מדי שבת בשעה 11:00

כניסה חופשית ציבור החברים מוזמן.

07/03/2020
הקרנת הסרט “האישה” עם גלן קלוז
הסרט עוסק ברעייתו הנאמנה של סופר מהולל, המתבשר על זכייתו בפרס נובל. הבשורה המשמחת מובילה אותה דווקא לזיכרונות עגומים, על המפגש שלה עם מי שיהפוך לבעלה ולמרכז חייה, על כל מה שנאלצה להקריב למענו, ועל הרגע בו הבינה כי עולם הספרות האמריקאי מעניק הזדמנויות לגברים אך סוגר את הדלת
בפני נשים כמוה. הדרמה מתרחשת בשני קווי עלילה, בהווה ובעבר.
גלן קלוז משחקת את הגיבורה בבגרותה, ובתה מגלמת את הגרסה הצעירה שלה. היא עושה זאת בצורה  רשימה ביותר, הממחישה כי יש לה פוטנציאל לגדול להיות שחקנית מהוללת כמו אמא שלה.


14/03/2020
הקרנה מיוחדת של הסרט ודיון “הניצחון הסופי של פליקס זנדמן”
סיפור הניצחון המופלא ומעורר ההשראה של ד”ר פליקס זנדמן ומיד לאחר מכן שיח עם עמותת הניצחון הסופי.
עלילה בלתי נתפסת של אדם שיצא מקבר שנחפר באדמה והוביל את חייו לפסגות של הישגים מדעיים ועסקיים. ד”ר פליקס זנדמן, מחשובי המדענים בדורנו, שהמצאותיו חוללו מהפך בתעשיית הרכיבים  אלקטרוניים – המצויים בכל מכשיר אלקטרוני הסובב אותנו. ד”ר זנדמן הוא בראש ובראשונה מדען יהודי שהזהות עם העם שלו נצרבה עמוק בבשרו ובנפשו בימי מלחמת העולם השניה.
הסרט מביא את סיפור ניצחונותיו החל מהצלחתו לשרוד מול ניסיונות הנאצים לרוצחו, המשך בהקמת הקונצרן העולמי “ווישיי” עבור דרך תרומתו לביטחון ישראל וכלה בניצחון הסופי שלו על אדמת גרמניה


21/03/2020
מרצה: איציק עזרא
נושא: “מה עלה בגורלו של רון ארד? פרשיית עוקץ ארסי”
חטיפתו של מוצטפא דיראני וחקירתו בשטחנו.


28/03/2020
מרצה: אדי אלון
נושא: “כי סערת עלי” – הרצאה על נתן אלתרמן
מסע מופלא ומרגש לאורך תקופה של עד 90 שנה אחורה בזמן, עם חיי הבוהמה שסבבו את נתן אלתרמן והנשים בחייו. שירי נתן אלתרמן – כמו יין טוב המשתבח עם הזמן – משמחים את הלב והנשמה. שיריו של נתן אלתרמן מרעידים את הנשמה ונוסכים בשומע ובקורא שמן מלכות. עם שיריו הנצחיים של נתן אלתרמן נצא למסע מופלא ומרגש, בעולמו הדואלי והמרתק של נתן אלתרמן, דרך כתביו שנשארו נכנסי צאן ברזל של התרבות הישראלית. עולם של ניגודים מלא אהבה, לנשים שאהב… ובעיקר לאהובתו הנצחית העיר תל-אביב.


04/04/2020
מרצה: יהב דוד
נושא: פרשת כפר קאסם – הדגל השחור המתנוסס
פרשה טראגית ביומו הראשון של מבצע קדש, במהלכה נרצחו על לא עוול בכפם 43 מתושבי כפר קאסם, כפריים שלווים שחזרו מהשדות בלא שידעו על הקדמת העוצר. הפרשה הסעירה את מדינת ישראל וצהל והיוותה אבן דרך חשובה לערך העליון של טוהר הנשק בצה”ל. על הרקע, האירועים, סיפורים מאחורי הקלעים ועוד.


18/04/2020
מרצה: עופר אדרת
נושא: סיפורי גבורה ואומץ יוצאי דופן מתקופת השואה
גבורה, אומץ לב ואנושיות של יחידים עומדים במרכז ההרצאה הזו. נצא לדרך עם הסיפור הבלתי ייאמן “רכבת אל החופש” שבמרכזו חיילי שיריון אמריקאים שעצרו בגופם קרון רכבת ובו 2,500 יהודים שהנאצים הובילו אל מותם בשבוע האחרון למלחמה. דיון בשאלה המורכבת- האם גם מצילים יהודים ראויים לקבל הנצחה דומה לזו של “חסידי אומות עולם” נדרים לקיבוץ “יד מרדכי” לחלקת הקבר העזובה של ולדיסלב קובלסקי – חסיד אומות עולם פולני, שהתחתן עם אחת הנשים היהודיות שהציל, וננסה לברר למה אף אחד לא הסכים לקבור אותו ומדוע קברו נותר יתום עשרות שנים?


25/04/2020
מרצה: ענבי עופר
נושא: פרוץ מלחמת העולם השנייה והמדיניות הראשונית נגד היהודים
ההרצאה תסקור את הסיבות והמהלכים המדיניים שקדמו למלחמה, את מפת הכיבושים, את שורשי תורת הגזע והאידיאולוגיה נגד יהודי אירופה (כולל סיפור “הפרוטוקולים של זקני ציון”) ואת המדיניות הראשונית נגד היהודים.


02/05/2020
מרצה: עו”ד וונגרקה אריה
נושא: “הידועים בציבור” – מה המשמעות של ביטוי זה ומה זכויותיהם/חובותיהם על פי החוק


פרטי התקשרות ודרכי הגעה

דרך צרפת 101, חיפה
04-859-0859
04-8590863
צור קשר